ÇALIŞ pansiyon
Çalış Plajı Pansiyonumuza sadece 10 uzaklıkta olup Çalış Plajı bölgedeki en güzel plajlardan biridir. Kilometrelerce uzunluktaki geniş ve kumlu plaj, körfezi sararken birçok otel, restoran ve hediyelik eşya dükkanına da ev sahipliği yapmaktadır.
En sıcak yaz günlerinde bile denizden ferahlatan serin bir yaz esintisi gelmektedir. Çalış aynı zamanda romantiklerin de mekanıdır. Akşam üzeri plaj boyunca yapılan yürüyüş esnasında batan güneşin Fethiye körfezi üzerinde kırmızının her tonuyla yaptığı ışık gösterisi kesinlikle kaçırılmamalı. Çalış plajı aileler için ideal bir tatil mekanıdır. sakin ve güvenilir bir tatilin yanı sıra yazın su sporları olanaklarının çok olmasından dolayı spor yapmak isteyen tatilciler için önerilebilecek yegane yerlerden biridir.
 

FETHİYE pansiyon
Fethiye pansiyonumuza sadece 15 dakika uzaklıktadır, Fethiye Mendos Dağı'nın eteklerinde, adını verdiği körfezin kenarına eski Telmessos'un üzerine kurulmuştur.

Bu nedenle harabeler bugün bu şirin ilçenin altında kalmıştır.
Fethiye, konaklama tesislerinin fazla oluşu, birbirinden güzel koyları ve yat turizminin de gelişmesinden dolayı Batı Lykia bölgesi gezilerinin merkezini teşkil eder. Dalaman Havaalanı'ndan 50 km uzaklıkta bulunan Fethiye'ye Muğla, Denizli, ve Antalya yoluyla gelinebildiği gibi, deniz yoluyla da ulaşılabilir. Tarih, doğa ve deniz ile iç içe olan Fethiye'de 16 derecenin altına düşmeyen sıcaklığından dolayı dokuz ay boyunca denizinden faydalanılabilir.

 

ÖLÜDENİZ pansiyon
Ölüdeniz, tarihi kadar, birbirinden güzel koyları ile de ünlü olan Fethiye'ye 17 km uzaklıkta bulunmaktadır. Fethiye'den gelip, son yıllarda bir alışveriş ve eğlence merkezi olan Hisarönü'nü geçtiğimizde, aşağıda masmavi bir cennet olan Ölüdeniz yeşillikler arasındaki otelleriyle birlikte bütün güzelliğiyle karşımıza çıkar.
Durgun denizinin etrafını saran yemyeşil çam ağaçlarıyla bir cenneti andıran Ölüdeniz, ülke dışına taşan ünü ile dünyaya mal olmuş bir turizm merkezidir. Ölüdeniz'in hemen yanında da geniş ve güzel kumsalı ile Belceğiz uzanmaktadır. Belceğiz kumsalını takip eden bar ve restoranlar Ölüdeniz'in gece de yaşayan bir merkez olmasını sağlar.
 

KAYA KÖY pansiyon
Eski adı Levissi olan Kayaköy 1922 yılında Türkiye ve Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesine kadar bir Yunan köyüydü. Bugün barışın, dostluğun ve kardeşliğin simgesi olan Kayaköy'de eski Rum evlerini ve kiliseleri ziyaret ederek kayaköy'ün eski yaşamı hakkında fikir edinebilir hoşça vakit geçirebilirsiniz. Kültürlerin birbiriyle kaynaştığı Kayaköy'e geldiğinizde Ölüdeniz'e inen muhteşem manzaralı patikada yürüyüş yapmayı ve eski şehrin kalıntılarını ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.
 

SAKLI KENT
Fethiye-Antalya yolunda, Kemer'den sonra Saklı Kent levhasının gösterdiği yola girilip Tlos'a sapmadan devam edildiğinde, 21 km sonra Saklı Kent'e ulaşılır.  Akdağ'ın eteklerinde Fethiye'ye 50 km uzaklıkta, kayaların içinde bulunan Saklı Kent , ziyaretçiler için oldukça ilgi çekicidir. Kanyona 100 m uzunluğundaki demir çubukların kayalara saplanmasıyla yapılan köprüden geçilerek varılır. Kayalardan akan gür suların arasından geçmek zevkli olduğu kadar da ürperticidir. Burada Yüksekliği 600 metreye kadar varan kayalar içinde bulunan 16 adet mağaradan anlaşılacağı üzere eski insanlar burayı keşfedip burada yaşamışlardır.
Fethiye'nin 40 dereceye varan yaz sıcağında çok serin olan bu yerde yemek yemek ve 18 km kadar olan kanyonun içinde 6 kilometrelik rahat bir yürüyüş yapmak başlı başına bir zevk olacaktır.
 

 


ana sayfa | fethiye pansiyon | foto galeri | çevre bilgisi | ziyaretçi defteri | rezervasyon | e-mail
Alperen pansiyon Yaniklar Çalış - Fethiye
0252 633 60 71 - 0542 544 78 07
info@alperenpansiyon.com - www.alperenpansiyon.com